Final
Aduana Stars
ASEC Mimosas
0
2
 
Final
Vita Club
Raja Casablanca
2
0
 
Songo
Al Masry
 
Final
CARA Brazzaville
WAC
3
1
 
Gor Mahia
Rayon Sports
 
Young Africans
USM Alger
 
Al Hilal Omdurman
RSB Berkane
 
Djoliba
Enyimba
 
Final
Celta de Vigo II
Alondras
4
2
 
Marino de Luanco
Las Palmas II
 
Xanthi
Iraklis
 
Paphos
Enosis
 
Vicenza
Union ArzignanoChiampo
 
Trikala
Larissa
 
Crotone
Rende
 
VirtUS Entella
Albissola
 
The Express Preview
 
The Express Preview
 
The Express Extra
 
The Express Extra
33'
Kukësi
Laçi
0
0
 
Teuta Durrës
Flamurtari
58'
San Martín San Juan
Patronato
1
0
 
Colón
Tigre
 
Aldosivi
Huracán
 
San Lorenzo
Lanús
 
Racing Club
Vélez Sarsfield
 
UAI Urquiza
Defensores Unidos
15'
El Porvenir
General Lamadrid
0
2
 
Excursionistas
San Martín Burzaco
 
Berazategui
Deportivo Armenio
 
Leandro Nicéforo Alem
Midland
Adiado
Lanús
Atlético Rafaela
Adiado
Estudiantes
Luján
Adiado
San Lorenzo
Colón
Adiado
Sarmiento Resistencia
Unión Santa Fe
Adiado
Boca Juniors
San Martín Tucumán
Adiado
Independiente
Brown de Adrogué
 
Cipolletti
Almagro
 
Final
Ararat
Shirak
0
0
18'
Gandzasar
Alashkert
0
0
 
Pyunik
Ararat-armenia
18'
Sturm Graz
Rheindorf Altach
0
0
18'
LASK Linz
Rapid Wien
0
0
18'
Austria Wien
Admira
0
0
 
Final
Lafnitz
Horn
0
2
 
Final
Kapfenberger SV
Vorwärts Steyr
3
1
 
Final
Grödig
Seekirchen
1
2
Int.
Neftçi
Qabala
1
0
 
Sabah
Sumqayıt
 
Final
Vitebsk
Luch Minsk
2
0
 
Final
Slutsk
Shakhtyor
1
3
19'
Dinamo Minsk
Gorodeya
0
0
 
Final
Antwerp
Club Brugge
1
1
 
Genk
Sporting Charleroi
 
AS Eupen
Gent
 
Duffel
De Kempen
 
Sint-Eloois-Winkel
Acren
 
Sporting West Harelbeke
VW Hamme
 
Houtvenne
Olympic Charleroi
 
Olsa Brakel
Gullegem
 
Albert Quévy-mons
Aubel
 
Cappellen
Temse
 
Wellen
Mandel United
 
Hamoir
Eendracht Aalst
 
City Pirates Antwerpen
Zepperen-brustem
 
Givry
Merelbeke
 
Rupel Boom
Sint-Niklaas
 
Nijlen
Geel
 
Knokke
Spouwen-Mopertingen
 
Westhoek
Oudenaarde
 
Dessel Sport
Solières Sport
 
Stade Brainois
KRC Gent
58'
OH Leuven
Beerschot-Wilrijk
1
0
 
Freedom Fighters
Police United
 
Belize Defence Force
Hankook Verdes
 
Club Destroyers
San José
 
Bolívar
Blooming
 
Club Universitario
Sport Boys
 
Oriente Petrolero
Wilstermann
 
Tuzla City
željezničar
 
Sarajevo
Zrinjski
 
Shooting Stars
Gaborone United
60'
Atlético PR
Flamengo
3
0
58'
Internacional
Paraná
0
0
 
Cruzeiro
Bahia
 
Vitória
Palmeiras
 
Botafogo
Atlético Mineiro
 
América Mineiro
Fluminense
 
São Paulo
Chapecoense
4'
Levski Sofia
Septemvri Sofia
0
0
 
Ludogorets
CSKA Sofia
 
Dobrudzha 1919 Sub-19
Lokomotiv Sofia 1929 Sub-19
 
Arda
OFK Pirin
18'
Deportes Iquique
Colo-Colo
0
0
 
Univ. Concepción
Deportes Temuco
 
Universidad Católica
Curicó Unido
 
Cobresal
Santiago Morning
 
Deportes Valdivia
Ñublense
 
Melipilla
Copiapó
 
Rangers
Cobreloa
 
Final
Hebei CFFC
Shanghai Shenhua
4
1
 
Final
Guangzhou Evergrande
Tianjin Quanjian
5
0
 
Dalian Transcendence
Meizhou Meixian Techand
 
Heilongjiang Lava Spring
Zhejiang Greentown
 
Harbin Yiteng
Shijiazhuang Ever Bright
 
Xinjiang Tianshan
Beijing BG
 
Medellín
Rionegro Águilas
 
Millonarios
Deportivo Cali
 
Atlético Huila
Once Caldas
 
Jaguares de Córdoba
Santa Fe
 
Deportes Quindío
Real Cartagena
 
Llaneros
Bogotá
 
Barranquilla
Unión Magdalena
 
Depor FC
Universitario Popayán
 
Cartaginés
San Carlos
 
Carmelita
UCR
 
Guadalupe
Santos de Guápiles
 
Limón
Alajuelense
 
Rudeš
Rijeka
 
Hajduk Split
Gorica
 
Final
Karviná
Viktoria Plzeň
0
1
 
Sparta Praha
Příbram
17'
Táborsko
Vlašim
0
0
 
Sokol Brozany
Karlovy Vary
 
Viktorie Jirny
Dobrovice
 
štěchovice
Slovan Velvary
 
Sokol ústí
Nový Jičín
 
Final
Havířov
Detmarovice
4
2
 
Final
Slavičín
Bospor Bohumín
4
2
42'
FK Pardubice II
Český Brod
0
0
 
Slavoj Olympia Bruntál
Hranice
 
ždírEC NAD Doubravou
Velká Bíteš
45'
Sokol Tasovice
Strání
0
2
 
Humpolec
Sokol Lanžhot
45'
Slavoj Polná
Žďár nad Sázavou
2
1
45'
Havlíčkův Brod
BzeNEC
0
2
 
Rakovník
Dobříš
 
Tatran Sedlčany
český Lev - Union Beroun
16'
čáslav
Spartak Slatiňany
1
0
16'
Dvůr Králové
Horky NAD Jizerou
0
0
42'
Kolín
Jiskra Mšeno
0
0
16'
Benátky NAD Jizerou
Turnov
2
0
42'
Šumperk
HFK Olomouc
0
0
14'
Blansko
Slovan Rosice
0
0
 
Final
Nordsjælland
Vejle
2
0
 
Final
Randers
Hobro
3
0
59'
AGF
København
1
0
 
Brøndby
Esbjerg
 
OB
Midtjylland
 
Final
Hvidovre
Næstved
2
1
 
HB Køge
Nykøbing
 
Final
Roskilde
Silkeborg
0
1
 
Final
Viborg
Fremad Amager
2
0
 
FC Helsingør
Fredericia
 
Final
Thisted
Lyngby
4
0
 
Delfin
Independiente del Valle
 
Emelec
Deportivo Cuenca
 
Pasaquina
Santa Tecla
 
Alianza
Audaz
56'
Brentford
Sheffield Wednesday
1
0
59'
Sunderland
Scunthorpe United
3
0
 
Vaprus
FCi Levadia
 
Flora
Tallinna Kalev
 
Final
HJK
PS Kemi
0
0
 
Mariehamn
Honka
 
HIFK
Kajaani
 
Ekenäs IF
Klubi-04
61'
Kaapo
Kiffen
3
0
 
Gnistan
Pepo
 
GrIFK
SalPa
 
Js Hercules
Pk-37
 
KuFu-98
Kraft
 
ViFK
Ols
 
Pau II
Chauvigny
 
C' Chartres II
J3 Amilly
 
Montpellier II
Fabrègues
 
Saint-rémoise
éf Bastia
16'
Saburtalo
Dila
0
0
 
Torpedo Kutaisi
Lokomotivi Tbilisi
 
Final
BAK '07
Bischofswerdaer FV
1
1
 
Final
Borussia M'gladbach II
Fortuna Düsseldorf II
1
3
 
Final
Rot-Weiss Essen
Köln II
2
0
 
Final
LSK Hansa
Werder Bremen II
0
1
89'
Hannover 96 II
VfB Oldenburg
0
0
16'
VfL Oldenburg
Havelse
0
0
 
Final
Eltersdorf
Jahn Forchheim
3
2
 
Final
Pinneberg
Niendorfer TSV
0
2
 
Final
Buchholz
Sasel
1
4
 
Final
Eintracht Braunschw. II
TB Uphusen
1
1
 
Final
Oberachern
Stuttgarter Kickers
3
1
 
Final
Todesfelde
Eichede
1
1
 
Vach
Ansbach
 
DJK Bamberg
Seligenporten
 
Arminia Hannover
Hagen / ​uthlede
 
Heeslinger SC
Bersenbrück
 
Lohfelden
Waldgirmes
 
Ederbergland
Spvgg Neu-isenburg
 
Ginsheim
BAD Vilbel
 
Borgfeld
Bremer SV
 
Schwachhausen
Aumund-Vegesack
 
Blumenthaler SV
BTS Neustadt
 
Leher TS
OSC Bremerhaven
 
Germania Ratingen
Union Nettetal
 
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
SF Baumberg
 
Kleve
FC Bocholt
 
Meerbusch
Hilden
 
Velbert
TuR80 Düsseldorf Sub-18
 
Schwarz-Weiß Essen
Homberg
 
Düsseldorf West
SC Velbert
 
Dillingen
Arminia Ludwigshafen
 
Emmelshausen
Kaiserslautern II
 
Sprockhövel
Gütersloh
 
Brünninghausen
Rot Weiss Ahlen
 
Ennepetal
ASC Dortmund
 
TUS Haltern
Westfalia Herne
 
Paderborn 07 II
Gievenbeck
 
Schermbeck
Sportfreunde Siegen
 
Eddersheim
Buchonia Flieden
 
Sfl Bremerhaven
Oberneuland
 
Monheim
Schonnebeck
 
FSV Duisburg
Speldorf
 
Jahn Regensburg II
Kirchanschöring
 
Türkgücü-ataspor
Holzkirchen
 
Schwabmünchen
Rain / Lech
 
Deportivo Chiantla
Deportivo Sanarate
 
Guastatoya
Cobán Imperial
 
Motagua
Olimpia
 
Monori Se
Győri Eto
 
Ceglédi
Nyíregyháza Spartacus
 
Budaörs
Kaposvári Rákóczi
 
Mte 1904 Sub-19
Tiszakécske
 
Kazincbarcika
Balmazújváros Sport
 
Soroksár SC
Dorogi
 
Zalaegerszegi TE
Békéscsaba
 
Siófok
Budafoki Mte
 
Vasas
Csákvári TK
 
Gyirmót
Vác
 
KA
KR
 
Grindavík
Stjarnan
 
Fylkir
FH
 
Siah Jamegan
Khouneh Be Khouneh Babol
81'
Mes Rafsanjan
Arvand Khorramshahr
2
2
15'
Baderan
Shahin Bushehr
0
0
 
Malavan
Qashqai
 
Shahrdari Mahshahr
Oxin Alborz
 
Cork City
St Patrick's
 
Final
Consadole Sapporo
Tokyo
3
2
 
Final
Shimizu S-Pulse
Urawa Reds
3
3
 
Final
Nagoya Grampus
Sagan Tosu
3
0
 
Final
V-Varen Nagasaki
Cerezo Osaka
0
2
 
Final
Kashima Antlers
Yokohama F. Marinos
1
0
 
Final
Vegalta Sendai
Gamba Osaka
2
1
 
Final
Shonan Bellmare
Vissel Kobe
0
2
 
Final
Júbilo Iwata
Kashiwa Reysol
2
0
 
Final
Sanfrecce Hiroshima
Kawasaki Frontale
1
2
 
Final
Gifu
Roasso Kumamoto
0
2
 
Final
Zhetysu
Irtysh
2
0
 
Final
Kaisar
Ordabasy
2
1
 
Final
Kariobangi Sharks
SoNy Sugar
0
2
 
Final
Tusker
Zoo Kericho
1
0
 
Final
Vihiga United
Homeboyz
1
1
 
Final
Posta Rangers
Ulinzi Stars
1
0
 
Final
Seoul
Jeonbuk Motors
0
2
 
Final
Jeonnam Dragons
Suwon Bluewings
6
4
 
Final
Gangwon
Incheon United
7
0
 
Gwangju
Seoul E-Land
 
Final
Valmiera / BSS
Rīgas FS
2
4
18'
Spartaks Jūrmala
Ventspils
0
0
 
Final
Atlantas
Trakai
0
2
17'
Žalgiris
Kauno Žalgiris
0
0
59'
Mondorf-les-Bains
Jeunesse d'Esch
0
1
 
RM Hamm Benfica
UT Pétange
59'
Etzella Ettelbrück
Rumelange
1
0
 
Differdange 03
UNA Strassen
 
Victoria Rosport
Progrès Niedercorn
16'
Makedonija GjP
Škendija 79
0
0
18'
Renova
Vardar
0
0
16'
Belasica
Akademija Pandev
0
0
16'
Shkupi
Pobeda
0
0
 
Final
Kuala Lumpur
Perak
0
2
 
Final
PKNS
FELDA United
2
3
45'
Zaria
Zimbru
0
0
Int.
Sfîntul Gheorghe
Petrocub
0
0
Int.
Speranţa Cahul
Dinamo-Auto
1
0
 
Final
Utrecht
PEC Zwolle
2
0
 
Final
Feyenoord
Excelsior
3
0
 
Final
Emmen
AZ
1
4
32'
Heerenveen
Vitesse
1
0
 
Pro.
JOS Watergraafsmeer
Westlandia
1
2
 
Final
RKSV Bekkerveld
USV Hercules
2
4
Adiado
Katsina United
Lobi Stars
Adiado
Nasarawa United
Akwa United
Adiado
Rivers United
Wikki Tourist
Adiado
Abia Warriors
Ifeanyi Uba
Adiado
El Kanemi Warriors
Kwara United
Adiado
Plateau United
Niger Tornadoes
Adiado
Kano Pillars
Yobe Stars
Adiado
Sunshine Stars
Go Round
Adiado
Enyimba
Enugu Rangers
Adiado
Heartland
MFM
 
Stabæk
Molde
 
Kristiansund
Rosenborg
 
Brann
Sarpsborg 08
 
Lillestrøm
Haugesund
 
Strømsgodset
Start
 
Ranheim
Sandefjord
 
Vålerenga
Tromsø
 
Sogndal
Florø
 
Ullensaker / Kisa
Levanger
 
Tromsdalen
Aalesund
 
Kongsvinger
Notodden
 
Nest-Sotra
HamKam
 
Viking
Strømmen
 
Jerv
Sandnes Ulf
 
Final
Flekkerøy
Nardo
1
1
 
Skeid
Stjørdals-Blink
 
Moss
Mjølner
 
Sporting San Miguelito
San Francisco
 
Cerro Porteño
Olimpia
 
Sportivo Luqueño
Deportivo Santaní
 
Universidad San Martín
Comerciantes Unidos
 
Academia Cantolao
Melgar
 
Universitario
Real Garcilaso
 
Sport Rosario
Sport Boys
 
Los Caimanes
Deportivo Hualgayoc
 
Atlético Grau
César Vallejo
 
Carlos Manucci
Alianza Atlético
 
Santa Rosa Pnp
Juan Aurich
 
Willy Serrato
Sport Loreto
90'
Legia Warszawa
Zagłębie Sosnowiec
2
1
 
Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice
 
Lech Poznań
Wisła Kraków
 
Final
Arouca
Benfica II
1
2
17'
Leixões
Varzim
0
0
 
Academico Viseu
UD Oliveirense
 
Famalicão
Penafiel
Int.
Al Sadd
Al Gharafa
0
0
 
Al Duhail
Al Rayyan
17'
Steaua Bucureşti
Sepsi
0
0
 
CFR Cluj
Dinamo Bucureşti
 
Argeş Piteşti
Metaloglobus
 
Universitatea Cluj
Energeticianul
 
ASU Poli
Luceafărul Oradea
90'
Krylya Sovetov
Lokomotiv Moskva
0
1
 
Final
Zenit
Ural
3
1
 
Rostov
Yenisey
88'
Spartak Moskva II
Rotor Volgograd
1
0
 
Kilmarnock
Rangers
Adiado
Partizan
Rad Beograd
18'
Spartak Subotica
Radnički Niš
0
0
 
Radnik Surdulica
Mačva šabac
 
Inđija
Metalac GM
 
Borac Čačak
Radnički Kragujevac
 
Final
Balestier Khalsa
Warriors
2
2
 
Ružomberok
Slovan Bratislava
 
Trenčín
DAC
 
Final
Žilina II
Tatran Prešov
2
1
41'
Slavoj Trebišov
Liptovský Mikuláš
0
2
 
Final
Slovan Bratislava II
Rača
5
1
 
Podbrezová II
Fiľakovo
 
Poltár
Čadca
 
Liptovská Štiavnica
Baník Kalinovo
 
Snina
Vranov nad Topľou
 
Pokrok Krompachy
Spišská Nová Ves
 
Svidník
Humenné
 
šarišské Michaľany
Slovan Giraltovce
 
Družstevník Plavnica
Veľké Revištia
 
Lozorno
Slovan Most
 
Bernolákovo
Pezinok
 
Rohožník
Sl. Ivanka pri Dunaji
 
Rovinka
Dunajská Lužná
 
Malacky
Báhoň
 
Vajnory
Tomášov
 
Rusovce
Lokomotíva DNV
 
Nové Mesto nad Váhom
Slovan Duslo Šaľa
 
Galanta
Považská Bystrica
 
Veľké Ludince
Malženice
 
Zlaté Moravce-vrablé II
Nitra II
 
Spartak Trnava II
Beluša
 
Gabčíkovo
Slovan Trenčianske T.
 
Ilirija
Radomlje
 
Mura 05
NŠ Drava
 
Bloemfontein Celtic
Orlando Pirates
 
Final
AmaZulu
Free State Stars
2
1
 
Mallorca
Osasuna
 
Real Oviedo
Extremadura UD
 
Real Zaragoza
Rayo Majadahonda
 
Las Palmas
Reus Deportiu
Adiado
Al Hilal Omdurman
Al-ahly Merowe
 
Final
GIF Sundsvall
Häcken
0
2
 
Final
Elfsborg
Norrköping
0
1
 
Djurgården
Kalmar
 
Brommapojkarna
AIK
 
Final
GAIS
Varberg
0
2
 
Helsingborg
Landskrona
 
Final
Skellefteå
Carlstad United
1
1
 
åtvidaberg
Tvååker
 
Arameiska / Syrianska
Umeå FC
 
Assyriska
Karlslund
62'
Karlskrona
ängelholm
0
0
17'
Oddevold
Eskilsminne
0
2
 
Final
Buochs
Grasshopper
0
2
 
Final
Freienbach
FC SChaffhausen
0
5
 
Final
Gland
Luzern
1
9
 
Final
Dietikon
Lugano
0
4
 
Final
Ueberstorf
St. Gallen
0
6
 
Fleurier
Nidau
 
Klingnau
Bramois
60'
Yverdon Sport
Neuchâtel Xamax
0
0
17'
CA Bizertin
CS Sfaxien
0
0
13'
Stade Gabésien
Métlaoui
0
0
9'
Ben Guerdane
Gabès
0
0
 
BB Erzurumspor
Beşiktaş
 
Akhisar Belediyespor
Rizespor
 
Alanyaspor
Ankaragücü
 
Galatasaray
Göztepe
 
Afjet Afyonspor
Altay
 
Adana Demirspor
Denizlispor
 
Gaziantep BB
İstanbulspor
 
Eskişehirspor
Balıkesirspor
61'
Desna
Karpaty
2
1
 
Zorya
Olimpik Donetsk
 
Vorskla
Illychivets
 
Swope Park Rangers
Reno 1868 Sub-18
 
Portland Timbers II
Seattle Sounders II
 
Kentucky
Northern Kentucky
 
Bucknell
Niagara
 
Lafayette
Delaware State
 
Army West Point
Marshall
 
Oakland
Kansas State
 
North Florida
The Citadel
 
George Washington
Liberty
 
Lehigh
Saint Joseph
 
UMBC
La Salle
 
Marist
Binghamton
 
Vanderbilt
Jacksonville
 
Howard
Youngstown State
 
Toledo
Wright State
 
Eastern Michigan
Illinois State
 
North Dakota State
Green Bay
 
Charlotte
VCU
 
Utah State
Minnesota
 
Gonzaga
Cal State Bakersfield
 
Wyoming
Utah Valley
 
Boise State
Idaho
 
Oregon
Clemson
 
Richmond
Longwood
 
Coastal Carolina
Winthrop
 
Georgia State
Kennesaw State
 
Boston River
Cerro
 
Torque
River Plate
 
Rampla Juniors
Racing
 
Fénix
Defensor Sporting
 
Nacional
Progreso
45'
Deportivo La Guaira
Deportivo Lara
0
0
 
Metropolitanos
Portuguesa
 
Zulia
Carabobo
 
Mineros de Guayana
Estudiantes Mérida
 
Deportivo Táchira
Monagas
 
Zamora
Estudiantes Caracas
 
Academia Puerto Cabello
Caracas
87'
Barry Town
Bala Town
3
2
 
Connah's Quay
The New Saints